Merhaba arkadaşlar, bu dersimde size PHP kullanarak bir içeriğimizi birden fazla kategoriye nasıl ekleriz ve o kategoriden veriyi nasıl çekeriz onu gösterdim.

Aslında bu işlemi farklı bir yolla da yapabilirdik ama bu video da göstermiş olduğum yol bana daha kullanışlı geldiği için size bu yöntemi gösterdim. İşimizi basit bir sistem olduğu için 2 tabloda çok kolay halledebildik. Ben PDO kullandım bu derste aslında genelde PDO kullanıyorum bence herkesin artık MySQL’den kurtulup PDO’ya geçmesi veya başka bir sisteme geçmesini isterim. Gerek güvenlik açısından olsun gerek kullanım açısından PDO çok daha iyi bence.

Yapmış olduğumuz sistem 2 sayfadan oluşuyor, index ve categories.php sayfaları. index sayfasında yeni bir film ekletiyoruz ve kategorileri gösteriyoruz, categories.php sayfasında ise o kategoriye ait içerikleri gösteriyoruz.

Video biraz uzun olabilir yaklaşık 15-16 dakika. Fakat tüm detayıyla anlatmaya çalıştım, eğer takıldığınız bir yer veya yaşadığınız bir sorun varsa bu içeriğin altında yorum yaparsanız bir çözüm yolunu buluruz  🙂

Derslerin devamı için youtube kanalına abone olmayı unutmayalım 🙂

Kaynak dosyaları aşağıdan indirebilirsiniz.

php