Bir arkadaşımın bana söylemesi ve screenshot’ını atmasıyla bende denedim meğer bizim kapandı bilinen MSN hala çalışıyormuş 🙂

Hemen windows essentials uygulamasını indirip kurma işlemlerini tamamladım. Zamanında tüm msn serverlarının kapatılacağı bilgisi verilmişti ve daha programın hiçbir türlü çalışmayacağı söylenmişti internette ki haberlerde fakat denediğimizde serverların kapatılmadığını görüyoruz ve kurulduktan sonra insan msn’i özlediğini hissediyor, bir yeni nesil MSN nedir bilmeden yetişiyor. Önceden skype mı vardı herşeyimizi MSN üzerinden yapardık hatta karşımızda ki ile oyun bile oynardık. Kim bilir belki ileride MSN kullanıma tekrar açılır ama eskisi kadar rehavet görür mü orası işte muamma 🙂 Şimdi size adım adım MSN kurulumunu anlatacağım.

İlk olarak windows essentials adlı uygulamayı indirmeniz gerekiyor bulamazsanız googleye movie maker indir yazdığınızda bu programı indirebilirsiniz .

İndirdiğimizde programı çalıştırıyoruz ve karşımıza bu ekran geliyor

Bu ekrandan Yüklemek İstediğiniz Programları Seçin’e tıklıyoruz ve karşımıza gelen ekrandan sadece Messenger’ı seçiyoruz.

Daha sonra karşımıza aşağıdaki ekran geliyor ve yüklemenin bitmesini bekliyoruz.

Yüklemenin başarılı bir şekilde bittiğini görüyoruz

En sonunda karşımıza özlediğimiz ekran geliyor 🙂

Hemen giriş bilgilerimizi yazıyoruz ve Oturum Aç‘a tıklıyoruz. Ve karşımıza MSN ekranı geliyor şimdi istediğinizle MSN üzerinden rahatlıkla konuşabilirsiniz. 🙂